Kategoria: ‘Zdrowie’

Tabletki ze skrzypem

Tabletki ze skrzypem Istnieje wiele kosmetyków do pielęgnacji zewnętrznej włosów, jednak zbyt małą uwagę przywiązujemy do tego, w jaki sposób należy pielęgnować włosy od strony wewnętrznej. Służą do tego wszelkiego rodzaju preparaty przyjmowane doustnie. Mogą mieć postać tabletek lub specjalnych syropów. Tabletki ze skrzypem polnym poleca się wszystkim osobom, które jak najdłużej chciałyby cieszyć się bujnymi włosami. Szczególnie panowie, w momencie przekroczenia magicznego wieku 30 lat często narzekają na zbyt gwałtowne łysienie. Tabletki ze skrzypem pomagają je nieco przyhamować i sprawiają, że włosy nabierają bujności oraz grubości, która maskuje początkujące stany łysiny bardzo korzystnie. Tabletki ze skrzypem dostępne są w każdej wybranej aptece. Jedno opakowanie posiada nawet do kilkudziesięciu sztuk. Wystarczy przyjmować jedną tabletkę dziennie, by już po 2 tygodniach zauważyć znaczną poprawę naszych włosów. Włosy są grubsze, bardziej lśniące, poprawia się ich kolor oraz struktura. Po porannym czesaniu nie zauważamy już tak licznej kępy włosów na grzebieniu. Poprawi się także stan paznokci. Staną się one mniej łamliwe i kruche. Nie będą już matowe i da się na nich zauważyć naturalny blask. Jeśli już decydujemy się przyswoić sobie skrzyp w formie tabletek, dobrze będzie robić to regularnie. Nagła przerwa może spowodować jeszcze gwałtowniejsze wypadanie włosów. Z pewnością na korzyść wpłynie wspomaganie regeneracji włosów odpowiednim szamponem zawierającym mieszankę egzotycznych ziół. Szampony oraz odżywki z wyciągami owocowymi będą tu jak najbardziej wskazane.

Leczyć zęby prywatnie czy państwowo?

Leczyć zęby prywatnie czy państwowo? Wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy warto jeszcze leczyć zęby na NFZ, czy lepiej czasami zapłacić i mieć pewnośc, że za solidną cenę zyskamy solidny efekt? Wiele osób narzeka na państwowe leczenie zębów. Często odbywa się ono na przestarzałym sprzęcie, a jeśli sprzęt bywa nowy, to z kolei dentyści do klientów niekorzystających z prywatnego leczenia odnoszą się z pewną rezerwą. Prywatne leczenie zębów sprzyja poważniejszemu traktowaniu, mimo że pociąga za soba opróżnienie portfela w sposób niezwykle dynamiczny. Znamy wiele przypadków, gdy przy panstwowym leczeniu zębów do wypełniania oraz leczenia używano materiałów gorszej jakości i stosowano zamienniki wszystkich elementów droższych. Takie rozwiązania prowadziły nierzadko do infekcji oraz zakażeń, których następstwem stawała się koniecznośc wyrywania zębów, ponieważ ropa zgromadzona pod nimi poczyniła już zbyt wiele szkód, by mogły one zostać uratowane i naprawione. Czasem zdarza się tak, że dentysta przy leczeniu państwowym nie chce otworzyć kanału zębowego ze względu na koszty materiałowe i wypełnia zęba jakimś środkiem zastępczym, nie informując wcale pacjenta, że kanał nie został otwarty. Po wielu miesiącach pacjent ma do czynienia nie tylko z bólami zęba, ale także z ropieniem dziąseł i puchnięciem jamy ustnej. Ból jest tutaj trudny do opisania. Prywatne leczenie zębów daje większe poczucie bezpieczeństwa i pewności, że za zapłaconą pracę uzyskamy solidny efekt, którego nie przypłacimy ropiejącymi dziąsłami. To bardzo ważne, jeśli zależy nam, by przez długi czas cieszyć się pełnym i zdrowym usmiechem.

Pozwól oddychać włosom

Pozwól oddychać włosom Latem nie trzeba katowac włosów silnymi odżywkami oraz lakierami czy maskami. Pozwólmy włosom oddychać zwłaszcza przy słonecznej pogodzie. Z pewnością wyjdzie im to na zdrowie. Włosy zlepione licznymi kosmetykami, wystawione na promienie słoneczne, tylko beda traciły na estetycznym wyglądzie oraz strukturze. Wystarczy kilka godzin na słońcu, by zaczęły przypominac nieestetyczne i uschnięte siano. Latem także nie warto przesadzać z wymyślnymi fryzurami utrwalanymi za pomocą tonerów oraz lakierów. Gdy w ciepłe przedpołudnie wychodzimy na miasto lub do pracy, wystarczy długie włosy po prostu związać. Jeśli wychodzimy na plażę, możemy pozostawić włosy rozpuszczone, a ciepłe morskie powietrze z pewnością dobrze im zrobi. Jeśli mocno się pocimy w ciągu słonecznego dnia, dobrze będzie myć włosy codziennie tym samym szamponem. Przydadzą się szampony owocowe, nie tylko odnawiające struktury włosowe, ale także korzystnie wpływające na powiększenie ich objętości. Włosy kruche i łamliwe szczególnie potrzebują nasycenia kwasami owocowymi. Po pewnym czasie używania owocowych szamponów nie będzie już konieczne codzienne mycie włosów, jeśli dobrze się zregenerują. Dobrze zregenerowany włos będzie odporny nie tylko na słońce, ale także na wiatr, wodę oraz inne szkodliwe czynniki pogodowe. Latem nie trzeba także przesadzac z metodą suszenia włosów. Po umyciu można pozostawić je mokre lub wilgotne, by wyschły samoistnie. Katowanie suszarką w okresie ciepłego lata to dla długich włosów prawdziwa zbrodnia.

Ochraniamy ciało przed atakiem kleszczy

Ochraniamy ciało przed atakiem kleszczy Okres wiosny oraz lata sprawia, że do życia zaczynają budzić się owady, których znaczenie dla przyrody zazwyczaj bagatelizujemy. Są jednak tacy przedstawiciele świata owadów, którzy na samą myśl wywołują silne dreszcze oraz lęk. Do tego typu należą niewątpliwie kleszcze. W okresie letnim moga stać się prawdziwym utrapieniem wszystkich urlopowiczów lubiących przebywać w przepastnych gąszczach trawy na łąkach. To własnie tam najłatwiej je spotkać. Jeśli lubicie relaks nad wodą, gdzie rośnie dużo trawy, prawdopodobnie będziecie narażeni na atak kleszczy. Te niezwykle małe owady potrafią być bardzo niebezpieczne, ponieważ wydzielają specyficzną truciznę, która wprowadzona do organizmu może stać się początkiem poważnych, zdrowotnych powikłań. Ukąszenie kleszcza charakteryzuje się tym, iż ze skóry wystaje czarny, ruchomy punkt, a wokół niego powstaje zaczerwienienie, które w dodatku bardzo swędzi. Metody wyciągania kleszcza ze skóry bywają różne. Odradza się smarowanie okolic ciała kąsanych przez kleszcze tłustymi kremami lub masłem, to wcale nie przynosi pozytywnego rozwiązania, choć wiele lat temu twierdzono inaczej. Kleszcz musi zostać wyciągnięty z ciała kompletnie, bo jeśli tylko przekręcimy jego częśc tułowia, to główka dostanie się dalej i jad będzie docierał w dalsze rejony skóry. Jeśli ukąszenia są na tyle silne, że nie można ich samodzielnie usunąć, trzeba udać się do zaufanego dermatologa. Przepisze on maści i usunie to, vo jeszcze się nadaje do usunięcia. Ukąszenie kleszcza grozi wieloma chorobami. Najdotkliwszą z nich pozostaje od wielu lat zapalenie opon mózgowych.