Kategoria: ‘Choroby’

Walka z wszawicą

Walka z wszawicą Wszawica to choroba dla wielu ludzi bardzo wstydliwa przez to, iż przez wiele lat kojarzyła się z życiem w niehigienicznych warunkach. Prawda jednak jest taka, że aby zarazić się wszawicą, wcale nie trzeba być brudasem i zaniedbanym przeciwnikiem regularnego mycia się. Wszawica zaatakować może niespodziewanie w momencie, gdy wesz przeskoczy z określonego miejsca na nasze włosy, może stać się to w momencie bliskości z drugą osobą, przebywaniu na wspólnym fotewlu podczas podróży pociągiem, albo przez używanie wspólnych czapek czy chustek. Wszawicę można skutecznie i szybko pokonać. Jednak potrzebne ku temu będą odpowiednie środki. W aptece jest ich bardzo wiele, jednak fryzjerzy oraz dermatolodzy od lat twierdzą, iż na rynku nie pojawił się do tej pory środek skuteczniejszy od tradycyjnego octu winnego. Im mocniejszy ocet pod względem zawartości procentowej – tym większe prawdopodobieństwo na szybkie zwyciężenie wszawicy. Jajeczkami wszy są gnidy. Rozprzestrzeniają się one we włosach niezwykle szybko, dlatego nie warto marnować czasu. Zalecamy umyć głowę pod ciepłą lub letnią wodą, a potem obficie nasączyć nierozwodnionym octem. Włosy muszą być pod przykryciem, aby wytworzyło się ciśnienie zabijające wszy oraz gnidy. W tym lelu na włosy zakładamy folię i dodatkowo jeszcze wszystko przykrywamy i obwiązujemy ręcznikeim. Jedni uważają, że 6 godzin pod przykryciem wystarczy włosom, a inni radzą wytrzymać przez całą noc. Po odwinięciu i ściągnięciu ręcznika oraz folii można zacząć spokojnie rozczesywać włosy. Gnidy oraz zabite pasożyty zczesuje się gęstym grzebieniem, po czym wyrzuca.

Problemy z woreczkiem żółciowym

Problemy z woreczkiem żółciowym Jeśli odczuwasz pogorszenie kondycji Twojego woreczka żółciowego, a przy tym ciągle zmagasz się z niestrawnością, czujesz się tak, jakby do Twojego żółądka został wprowadzony ogromny ciężar i stale Ci się odbija – może być to znak, że czas najwyższy zmienić dietę oraz żywieniowe przyzwyczajenia. Można w sieci znaleźć wiele propozycji diet, dzięki którym raz na zawsze pożegnasz się z dolegliwościami oraz kłopotami trawiennymi. Wszelkie oznaki częstych niestrawności, ciągłego odbijania świadczą najczęściej o tym, że w pęcherzyku żółciowym zaczynają tworzyć się złogi. Ich następstwem są silne bóle po prawej sttronie brzucha. Do tego dochodzą jeszcze nudności oraz wymioty ze zgagą. Te dolegliwości najczęsciej dają o sobie znac nocami i to po sporych kalorycznie posiłkach, które zawierają najczęsciej czekoladę, jajka, nabiał, potrawy tłuste, mięso i jego pochodne. Szkodliwe są tez potrawy smażone w głębokim oleju oraz pieczone z dużą zawartością tłuszczu. Pęcherzyk żółciowy się kurczy i wydziela dużą ilość żółci, dzięki której tłuszcze mogą być przetrawione. Gdy następuje skurcz, to razem z żółcią przesunięciu ulegają także kamienie i to jest właśnie geneza tych wszystkich nieprzyjemnych dolegliwości. Na początku tworzenia się kamieni nie widać żadnych objawów. Taki stan może trwać nawet przez kilka lat. Kamienie żółciowe mają miejsce także w organizmach osób, które zbyt drastycznie się odchudzają za pomocą głodówek. Kamienica żółciowa może mieć także uwarunkowania genetyczne. Jeśli masz świadomość, że w przeszłości ktoś z Twojej najbliższej rodziny cierpiał przez tę dolegliwość – uważaj na dietę i jedz rozsądnie. Posiłki należy spożywać regularnie w odstępach 2 – 3 godzin. Nie stosować zbyt długich przerw, bo prowadzi to do zastoju żółci. Sniadanie powinno być lekkie, by orgasnizm łatwo je przetrawił.

Choroby weneryczne

Choroby weneryczne Choroby weneryczne są inaczej nazywane chorobami układów płciowych. W dobie rozluźnienia obyczajów ich natężenie w społeczeństwie bardzo się nasiliło. Choroby weneryczne najczęściej są następstwem nieodpowiedzialnego dobierania partnerów seksualnych. Jeśli jesteście osobami, które w trakcie imprezy towarzyskiej lubią przeżyć niezobowiązujące przygody z osobami nieznajomymi i do tego niekoniecznie na dłużej, powinniście sobie wziąć ten temat głęboko do serca. Choroby weneryczne bywają w równym stopniu dotkliwe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Pierwszym objawem choroby tego typu jest pojawiające się swędzenie w okolicy narządów płciowych. Zwykle ma ono postać opryszczki oraz ropiejących bąbli. Jeśli tylko zauważysz te symptomy u siebie, natychmiast udaj się do lekarza dermatologa, potem urologa, a dziewczyny – naturalnie – do ginekologa. Problem może się niektórym z Was wydać mocno wstydliwy, ale nie warto z nim zwlekać, bo to tylko działa na niekorzyść. Niedopuszczalnym także wydaje się fakt, by będąc chorym decydować na seks z innymi osobami, nieświadomymi zagrożeń, jakie je czekają. W czasie rekonwalescencji i kuracji mającej przywrócić układ płciowy do należytego stanu trzeba wykazać się wstrzemięźliwością i szanować swój organizm. Choroby weneryczne, takie jak grzybica pochwy czy rzeżączka leczy się dośc długo, dlatego wszelkie odkładanie w czasie decyzji wizyty u lekarza jest po prostu głupotą. Na przyszłośc trzeba też wyciągnąc wnioski i stosować przy uprawianiu seksu obowiązkowe zabezpieczenie, czyli prezerwatywę. Dla bezpieczeństwa warto nawet zastosować dwie sztuki za jednym razem.

Skąd się bierze padaczka?

Skąd się bierze padaczka? Padaczka jako choroba kojarzy się z wyprężeniami ciała, licznymi drgawkami oraz częstą utratą przytomności. Możemy doliczyć się aż 70 odmian padaczki. Jej ataki przebiegać mogą w bardzo różny sposób, mogą być często niezauważalne. Oblicza się, że na padaczkę choruje 400 tysięcy Polaków. Większośc pomimo trudnej sytuacji, nie narzeka. Padaczkę inaczej zwie się także epilepsją. Przez wiele lat uznawano ją za schorzenie z gatunku tajemniczych i trudnych do rozszyfrowania. Także dzisiaj trudno jest dokonać właściwej diagnozy, co dodatkowo powoduje lęk i strach u ludzi cierpiących na tę chorobę oraz ich najbliższych. Padaczka zalicza się do chorób neurologicznych. Chwilowo ulegają zaburzeni wszelkie funkcje neuronów, które skupiają się w określonych częściach mózgu. To tam znajduje się ognisko padaczkowe. W ten sposób zaczynają następować napady. Zazwyczaj grupy neuronów potrafią sobie przekazać informacje dzięki impulsom elektrycznym. Gdy komórki nerwowe cechuje nadmierne pobudzenie, następują zakłócenia w przekazie impulsów, co prowadzi do pojawienia się wyładowań. Porównać to zjawisko można do spięcia w instalacji elektrycznej, które może ograniczyć się do małego terytorium lub rozszerzyć na zakres całego mózgu. Neurony odpowiedzialne za padaczkę pod względem budowy są takie same jak inne, jednak mają tylko uszkodzone właściwości biolelektryczne, z czego bierze się cały problem. Wyładowanie pojawia się w różnych częściach mózgu, jednak częstsze zjawisko mają płaty skroniowe oraz czołowe, rzadsze ciemieniowe oraz potyliczne. Padaczka właściwie może się pojawić w każdym wieku, najczęściej pierwsze z nią zmagania mają miejsce w wieku nastoletnim. Przyczynę tej choroby można wykryć jedynie u połowy społeczności chorującej.