Archiwum: Wrzesień, 2015

Leczyć zęby prywatnie czy państwowo?

Leczyć zęby prywatnie czy państwowo? Wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy warto jeszcze leczyć zęby na NFZ, czy lepiej czasami zapłacić i mieć pewnośc, że za solidną cenę zyskamy solidny efekt? Wiele osób narzeka na państwowe leczenie zębów. Często odbywa się ono na przestarzałym sprzęcie, a jeśli sprzęt bywa nowy, to z kolei dentyści do klientów niekorzystających z prywatnego leczenia odnoszą się z pewną rezerwą. Prywatne leczenie zębów sprzyja poważniejszemu traktowaniu, mimo że pociąga za soba opróżnienie portfela w sposób niezwykle dynamiczny. Znamy wiele przypadków, gdy przy panstwowym leczeniu zębów do wypełniania oraz leczenia używano materiałów gorszej jakości i stosowano zamienniki wszystkich elementów droższych. Takie rozwiązania prowadziły nierzadko do infekcji oraz zakażeń, których następstwem stawała się koniecznośc wyrywania zębów, ponieważ ropa zgromadzona pod nimi poczyniła już zbyt wiele szkód, by mogły one zostać uratowane i naprawione. Czasem zdarza się tak, że dentysta przy leczeniu państwowym nie chce otworzyć kanału zębowego ze względu na koszty materiałowe i wypełnia zęba jakimś środkiem zastępczym, nie informując wcale pacjenta, że kanał nie został otwarty. Po wielu miesiącach pacjent ma do czynienia nie tylko z bólami zęba, ale także z ropieniem dziąseł i puchnięciem jamy ustnej. Ból jest tutaj trudny do opisania. Prywatne leczenie zębów daje większe poczucie bezpieczeństwa i pewności, że za zapłaconą pracę uzyskamy solidny efekt, którego nie przypłacimy ropiejącymi dziąsłami. To bardzo ważne, jeśli zależy nam, by przez długi czas cieszyć się pełnym i zdrowym usmiechem.

Banan – egzotyczny symbol zdrowia

Banan – egzotyczny symbol zdrowia Warto w diecie odchudzającej wykorzystywać banany. Nie dość, że są to owoce niezwykle tanie, to w dodatku jeszcze bardzo pożywne. Dietetyczny koktajl mleczny na bazie bananów dostarcza organizmowi wszelkiego niezbędnego białka oraz mikroelementów odżywczych. Banany zawierają także dużo żelaza, dzięki czemu poprawia się stan płytek krwi i ciśnienie. Wystarczy raz dziennie wypić koktajl mleczno – bananowy, aby odżywić organizm i wprowadzić do niego całodzienną porcję białka. Będzie to miało wpływ na stan naszego kośćca, stawów oraz mięśni. Banany także działają pobudzająco na trawienie. Poleca się je spożywać zwłaszcza w okresach zimowych, gdy częściej spożywamy potrawy ciężkie, mięsne, zawiesiste i obciążające nasze żołądki. Dziśki jedzeniu banaów nadrabiamy także braki energetyczne. Jeśli czynnie uprawiasz sport, a do tego po każdej rundzie przejażdżki rowerowej czy przebieżki musisz zjeść coś dobrego – odstaw słodycze i zamień je na owoce. Jeden zjedzony banan po forsownym wysiłku niemal natychmiastowo sprawi, że przestaniesz odczuwać większe zmęczenie. Ubytki energetyczne szybko zostaną uregulowane. Koktajle bananowe moża przyrządzać nie tylko na bazie mlecznej. Równie dobrze nada się do nich także woda mineralna lub słodzony, dowolny sok. Na bazie mleka jednak te koktajle są najbardziej odżywcze. Odpowiednie dla małych, jak i dużych. Dziecko nauczone picia koktajli banaowych od najmłodszych lat będzie miało mnóstwo pozytywnej energii, a także zdrowe zęby. Pozbędzie się kłopotów trawiennych i obce mu będą wszelkie toksyny.

Pozwól oddychać włosom

Pozwól oddychać włosom Latem nie trzeba katowac włosów silnymi odżywkami oraz lakierami czy maskami. Pozwólmy włosom oddychać zwłaszcza przy słonecznej pogodzie. Z pewnością wyjdzie im to na zdrowie. Włosy zlepione licznymi kosmetykami, wystawione na promienie słoneczne, tylko beda traciły na estetycznym wyglądzie oraz strukturze. Wystarczy kilka godzin na słońcu, by zaczęły przypominac nieestetyczne i uschnięte siano. Latem także nie warto przesadzać z wymyślnymi fryzurami utrwalanymi za pomocą tonerów oraz lakierów. Gdy w ciepłe przedpołudnie wychodzimy na miasto lub do pracy, wystarczy długie włosy po prostu związać. Jeśli wychodzimy na plażę, możemy pozostawić włosy rozpuszczone, a ciepłe morskie powietrze z pewnością dobrze im zrobi. Jeśli mocno się pocimy w ciągu słonecznego dnia, dobrze będzie myć włosy codziennie tym samym szamponem. Przydadzą się szampony owocowe, nie tylko odnawiające struktury włosowe, ale także korzystnie wpływające na powiększenie ich objętości. Włosy kruche i łamliwe szczególnie potrzebują nasycenia kwasami owocowymi. Po pewnym czasie używania owocowych szamponów nie będzie już konieczne codzienne mycie włosów, jeśli dobrze się zregenerują. Dobrze zregenerowany włos będzie odporny nie tylko na słońce, ale także na wiatr, wodę oraz inne szkodliwe czynniki pogodowe. Latem nie trzeba także przesadzac z metodą suszenia włosów. Po umyciu można pozostawić je mokre lub wilgotne, by wyschły samoistnie. Katowanie suszarką w okresie ciepłego lata to dla długich włosów prawdziwa zbrodnia.

Problemy z woreczkiem żółciowym

Problemy z woreczkiem żółciowym Jeśli odczuwasz pogorszenie kondycji Twojego woreczka żółciowego, a przy tym ciągle zmagasz się z niestrawnością, czujesz się tak, jakby do Twojego żółądka został wprowadzony ogromny ciężar i stale Ci się odbija – może być to znak, że czas najwyższy zmienić dietę oraz żywieniowe przyzwyczajenia. Można w sieci znaleźć wiele propozycji diet, dzięki którym raz na zawsze pożegnasz się z dolegliwościami oraz kłopotami trawiennymi. Wszelkie oznaki częstych niestrawności, ciągłego odbijania świadczą najczęściej o tym, że w pęcherzyku żółciowym zaczynają tworzyć się złogi. Ich następstwem są silne bóle po prawej sttronie brzucha. Do tego dochodzą jeszcze nudności oraz wymioty ze zgagą. Te dolegliwości najczęsciej dają o sobie znac nocami i to po sporych kalorycznie posiłkach, które zawierają najczęsciej czekoladę, jajka, nabiał, potrawy tłuste, mięso i jego pochodne. Szkodliwe są tez potrawy smażone w głębokim oleju oraz pieczone z dużą zawartością tłuszczu. Pęcherzyk żółciowy się kurczy i wydziela dużą ilość żółci, dzięki której tłuszcze mogą być przetrawione. Gdy następuje skurcz, to razem z żółcią przesunięciu ulegają także kamienie i to jest właśnie geneza tych wszystkich nieprzyjemnych dolegliwości. Na początku tworzenia się kamieni nie widać żadnych objawów. Taki stan może trwać nawet przez kilka lat. Kamienie żółciowe mają miejsce także w organizmach osób, które zbyt drastycznie się odchudzają za pomocą głodówek. Kamienica żółciowa może mieć także uwarunkowania genetyczne. Jeśli masz świadomość, że w przeszłości ktoś z Twojej najbliższej rodziny cierpiał przez tę dolegliwość – uważaj na dietę i jedz rozsądnie. Posiłki należy spożywać regularnie w odstępach 2 – 3 godzin. Nie stosować zbyt długich przerw, bo prowadzi to do zastoju żółci. Sniadanie powinno być lekkie, by orgasnizm łatwo je przetrawił.