Archiwum: Sierpień, 2015

Kiwi – na dobry nastrój

Kiwi – na dobry nastrój Owoce kiwi w czasach PRL -u był właściwie w polskich warunkach niedostępne. Mało kto mógł wyobrazić sobie ich smak. Teraz okazuje się, że owoce kiwi mają bardzo dużo zalet i to nie tylko w kwestii dostaraczania do organizmu składników odżywczych. Lekarze dawno już uznali, że kiwi to jeden z owoców skutecznie pomagający walczyć z depresją. Wniosek iście zaskakujący, ale też poparty licznymi badaniami. Więc jeżeli odczuwasz braki w organizmie dotyczące niedoboru witamin i chcesz wplynąć na podniesienie ilości endorfin – koniecznie wprowadź do swojej diety dania urozmaicone w owoce kiwi. Mogą być to zarówno dania śniadaniowe, obiadowe, kolacyjne, jak i desery. W formie deserowej kiwi smakuje jednak najlepiej. Czy słyszałęś o zielonym koktajlu owocowym, którego składnikiem jest właśnie kiwi? Zbierz kilka rodzajów zielonych owoców. Mogą być to kiwi, winogrona, zielone jabłka i inne. Do tego możesz dodać także liście mięty oraz szpinak, dzięki temu smak stanie się bardziej orzeźwiający, a struktura koktajlu gęstsza. Dobrze będzie go trochę rozcieńczyć wodą mineralną. Kiwi dostarcza całodzienną porcję wszystkich witamin, więc nie bez powodu nazywany jest „owocem zdrowia”. Trzeeba jednak pamiętać, że w nadmiarze, tak jak wszystko, będzie szkodzić. Jeżeli kiwi spożywane będzie w nadmiarze – odbije się to niewątpliwie na wyglądzie cery. Pojawią się duże zaskórniki i opryszczka. Niewykluczona w tej sytuacji może się stać kuracja specjalnymi maściami. Kuracja trwać może nawet miesiąc, ponieważ witaminy przyjęte w nadmiarze muszą znaleźć swoje ujście.

Dlaczego warto chodzić na lekcje tańca?

Dlaczego warto chodzić na lekcje tańca? Na fali popularności telewizyjnych programów, w których udział biorą tancerze amatorzy, można odnotować wzrost popularności tego sportu wśród najmłodszych pokoleń. W tej chwili nie funkcjonuje chyba żadne misto, które nie posiadałoby przynajmniej jednej szkoły tanca. Taniec rozwija koordynację ruchową, pozwala zapomnieć o problemach, uczy także dyscypliny i poszerza wrażliwość. Lekcje tanca na początku wielu z Was mogą wydawać się drogie, ale trzeba przyznać, że czasowi, który instruktorzy poświęcają swoim wychowankom należy się odpowiednie docenienie. Warto chodzić na lekcje tańca, ponieważ od pierwszych spotkań uczymy się funkcjonowania w grupie. Taniec może być alternatywą dla zwykłych, topornych ćwiczeń fizycznych, wykonywanych np. W ramach wychowania fizycznego, którego wielu dorastających ludzi wprost nienawidzi. Tańcząc, ćwiczymy właściwie każdy rodzaj mięśni. Mało który sport tak korzystnie wpływa na poprawę kondycji, a także figury. Jeśli chcesz jak najdłużej cieszyć się zgrabną sylwetką, dzięki regularnemu uczęszczaniu na zajęcia taneczne będziesz świetnie prezentować się w obcisłych koszulkach oraz przylegających jeansach. Taneczne zajęcia uczą solidarności oraz grupowego zgrania. Nie ma tu miejsca na niezdrowe emocje oraz zawiść. Im bardziej zgrana jest grupa osób ze sobą współpracujących, tym lepsze będą wyniki zawodów tanecznych rozgrywanych w róznych miastach, a nawet państwach. Taniec w delikatny sposób także ukształtuje mięśnie, które w przeciwieństwie do mięśni wypracowanych na siłowni, będą prezentowały się niezwykle naturalnie.

Być gejem w sporcie

Być gejem w sporcie Czy bycie gejem w sporcie jest w dzisiejszych czasach ujmą i powodem do wstydu, czy obyczaje współczesnego świata sportu rozluźniły się na tyle, by ta przypadłośc uznawana coraz częściej za naturalną mogła bez obawy funkcjonować w „twardym świecie macho”? – jak nazywane jest często środowisko sportowców uprawiających rózne dziedziny. Na szczęście, na przestrzeni ostatnich 10 lat wiele w światowym sporcie pod tym względem się zmieniło, czego nie można powiedzieć o naszym polskim podwórku. Niektórzy z bokserów, kandydujących na ważne stanowiska w sejmie, jawnie nawołuja do homofobii, co organizacje walczące o równość i tolerancję uważają za skandaliczne. Nietrudno się z nimi zgodzić. Na świecie coraz więcej sportowców obu płci decyduje się dokonać „coming outu”, czyli „wyjść z szafy”. Oznacza to jawne funkcjonowanie w społeczeństwie jako gej czy lesbijka. Większość sportowcó, która ujawniła swoje prawdziwe preferencje seksualne z perspektywy czasu nie żałuje tego kroku. Zgodnie stwierdzają, że czują się od tego momentu lepiej i pewniej. Niektórzy wręcz otwarcie żałują, że przyznali się do tego tak późno i chcą tym samym dodać odwagi wszystkim tym, którzy wątpią w swoje istnienie i targani są wątpliwościami dotyczącymi ujawnienia się. Bycie gejem w sporcie wiele lat temu równało się przekresleniu sportowej kariery oraz szans na zdobycie ogólnoświatowej sławy. To dlatego wielu sportowców wolało milczeć i udawać, wdając się przy tym w fikcyjne związki. Decyzje te często przypłacali depresjami, rozwodami oraz samobójstwami. Dziś na szczęscie, te dramatyczne życiorysy są juz tylko historią, ale nie można zapominać, że na drodze do pełnej tolerancji gejów w sporcie stoi jeszcze wiele przeszkód do pokonania.

Zakładanie sekcji piłki nożnej

Zakładanie sekcji piłki nożnej Piłka nożna należy niewątpliwie do tych dyscyplin sportowych, które nigdy się nie znudzą i które zawsze znajdą swoich zwolenników, szczególnie wśród dorastających chłopców. Wielu absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego decyduje się założyć szkółki piłki nożnej dla dzieci oraz młodzieży na terenach miast oraz wsi. Jest to bardzo dobry pomysł, by ideę piłki nożnaj wprowadzić na szerokie pole i zarazić nią dzieci od najmlodszych lat. Co ciekawe, do gry w piłke nożną coraz częściej przekonują się także dziewczynki, co zdecydowanie poszerza zakres działań w kierunku tworzenia profesjonalnych drużyn. Zakładanie sekcji piłki nożnej wymaga oczywiście od trenera kwalifikacji. Dobrze, jeśli posiada on dyplom ukończenia wyższej szkoły sportowej. Sekcja powinna miec także swoją siedzibę, być zarejstrowana jako działalnośc gospodarcza. Ważne jest także miejsce, w którym odbywać się będa planowane treningi. W okresie lata może być to wygodne, szkolne boisko, udostępniane przez dyrekcję danej szkoły. W dni zimne i chłodne ćwiczyć i rozgrywać mecze można na sali fgimnastycznej wchodzącej w skład kompleksu danej szkoły. Zakładanie sekcji piłki nożnej wymaga sporo zachodu, chociażby w kwestii pozyskania sponsorów na urządzanie przynajmniej raz w ciągu roku zawodów oraz turniejów. Nic nie działa na młodego człowieka w sposób bardziej mobilizujący, niż wspólnie rozgrywane mecze i turnieje pod okiem profesjonalistów. Jednocześnie, w początkującej sekcji piłki nożnej powinno sie uczyć młodzież, że tylko dzięki solidnej pracy nad sobą osiągnąć można sukces.